Servis a generální opravy turbodmychadel

Provádíme opravy turbodmychadel pro osobní a nákladní automobily, autobusy, zemědělské a stavební stroje, kogenerační jednotky, lodě i sportovní automobily. Garantujeme vysokou kvalitu, krátké dodací termíny a výhodný poměr ceny ke kvalitě. Využijte servis turbodmychadel od společnosti REMA TURBO.

Z hlediska rozsahu rozlišujeme 3 typy oprav

ROZSAH OPRAVY CENAZÁRUKA
Základní oprava více 2 000 - 4 000 Kč záruka na ventil 12 měsíců (jedná se pouze o čištění)
Motor padá do nouzového režimu (pouze VNT TD tzn. s proměnnou geometrií): vyčištění, dekarbonizace, seřízení případně výměna akčního ventilu
Střední oprava více 6 000 - 9 000 Kč 12 měsíců
Výskyt oleje v sání (v intercooleru), mírně zvětšená vůle na rotoru: výměna ložisek, těsnících kroužků, renovace, případně výměna rotoru ,dmychadlového kola
Generální oprava více od 9 000 Kč

24 měsíců pro osobní automobily (na ventil-actuator pouze 12 měsíců)

12 měsíců pro nákladní automobily

Kompletní výměna středového uložení (obdoba „X Systemu“)

Ceny jsou orientační, přesná cena Vám bude sdělena po demontáži turbodmychadla a oprava bude provedena po Vašem odsouhlasení.Profesionální vyčištění použitelných součástí je základní podmínkou kvalitní opravy

Prvotní operací každé opravy turbodmychadel je jejich odborná demontáž a důkladné vyčištění. K čištění využíváme moderní cleaning centrum vybavené pískovacími stroji s korundem, balotinou a ocelovými kuličkami. Součástí vybavení jsou ultrazvukové pračky a vysokotlaká karuselová pračka s proplachováním mazacích kanálků tlakem 160 bar.

Vyvážení turbodmychadla

Alfou a omegou kvalitní opravy je vyvážení turbodmychadla. Provádíme vyvážení rotorové skupiny ( u větších turbodmychadel) , tak i vyvážení ložiskového středu turbodmychadel. Nevyvážená hřídel totiž způsobuje hluk, vibrace a negativně ovlivňuje životnost turbodmychadla. Kvalitu vyvážení dokládáme protokolem měření.

Vyvažování kompletního ložiskového středu v celém rozsahu provozních otáček (až 200 000 ot. /min.). Výstupem je protokol znázorňující nevývahu (g) na otáčkách:


Seřízení turbodmychadelVelmi důležitou součástí oprav je nastavení - seřízení turbodmychadla. Většina turbodmychadel pro dieselové motory osobních a lehkých užitkových automobilů jsou typu VNT (VGT), neboli regulovaná s proměnnou geometrií regulačních lopatek. Tyto lopatky jsou ovládány podtlakovým či tlakovým ventilem nebo ovládané elektronicky akčním členem. Správná funkce tohoto ventilu - actuatoru je důležitá pro bezchybnou funkci celého turbodmychadla. Při opravě elektronického actuatoru je zpravidla nutné přehrát software do řídící jednotky vozidla.

Montáž turbodmychadel

Klíčovými faktory kvalitní opravy turbodmychadel jsou špičkové technologie, odborné zkušenosti, čistota pracoviště a pečlivost při montáži. Díky nekompromisnímu dodržování těchto zásad poskytujeme našim zákazníkům už 25 let špičkovou službu repasi turbodmychadla.

Pro správnou funkci regulace turbodmychadla je nutné nastavení min. průtoku spalin v krajní poloze lopatkového mechanismu tzv. „min. Flow“.

 

Opravy speciálních turbodmychadel

Provádíme opravy turbodmychadel VGT HY40, HY55, HE531, HE500, pro motory Iveco Cursor 8, 10 a 13, Scania, John Deer. Jako jediní v ČR realizujeme kompletní generální opravy těchto turbodmychadel, včetně výměny rotorů, regulačních výsuvníků, řešet, klik a dalších komponentů. Předností realizace generální opravy turba je její cena, která se pohybuje v přibližné relaci 50 % ceny nového turbodmychadla.

Objednejte si opravy turbodmychadel

Využijte profesionální opravy turbodmychadel. Naši firmu naleznete ve městě Strakonice v Jihočeském kraji, působíme ale po celé České republice. Dopravu hradíme. Zašlete nám poptávkový formulář!

Volejte zdarma zelenou linku 800 10 10 55
Pošlete poptávku